Jak snížit citlivost zubů pomocí přírodních léků

DomůBlog

Jak snížit citlivost zubů pomocí přírodních léků
Zdraví a fitness Ondřej Horáček 19 říj 2023 0 Komentáře

Přirozená prevence citlivosti zubů

První věc o které se zdá důležité mluvit je prevence. Prevence je sice typické klišé, jak se vyhnout nejrůznějším zdravotním problémům, ale je to tak z dobrého důvodu. Je mnohem jednodušší a pohodlnější se vyhnout problémům než je řešit. To platí i v případě citlivosti zubů. Ať už máte citlivé zuby nyní nebo ne, je dobré vědět jak se jí předejít nebo jak zabránit jejímu zhoršování. Tedy pokud máte citlivé zuby, první krok je určitě zablokovat jejich další zhoršování.

Nyní se možná ptáte jak toho dosáhnout, jak zabránit jejich dalšímu zhoršování. Odpovědí je dodržování správné dentální hygieny. Pravidelné a správné čištění zubů, používání dentálních nití a další tato základní pravidla by měla být pro vás samozřejmostí. Také je důležité nezapomínat na pravidelné návštěvy zubaře, který zkontroluje stav vašich zubů a případně vás upozorní na první příznaky citlivosti zubů.

Mimochodem, můj oblíbený zubař je Jarda. Známe se už dlouho a má k mým zubům takový osobitý vztah. Já mu věřím a on mně před několika lety zachránil před otravnou citlivostí zubů. Ale to je zase jiný příběh na jinou dobu. O tom možná napíšu někdy příště.

Změna stravovacích návyků

Problémy s citlivostí zubů může způsobovat také nesprávná strava. Ano, možná se vám to zdá divné, ale je to tak. Některé druhy potravin a nápojů mohou skutečně zvýšit citlivost vašich zubů. Jedná se především o kyselé potraviny a nápoje, jako jsou citróny, pomeranče, grapefruity, rajčata, víno a tak dále. Tyto kyseliny poškozují sklovinu vašich zubů a způsobují jejich citlivost.

Nejlepším řešením je tyto potraviny a nápoje omezit nebo dokonce vyloučit z jídelníčku. Ale já si vím rady, že to není tak jednoduché. Proto mám pro vás lepší radu. Pokuste se konzumovat tyto kyselé potraviny a nápoje spolu s něčím jiným, v kombinaci s potravinami, které nejsou tak kyselé. To může pomoci neutralizovat kyselost a chránit vaše zuby před poškozením.

Přírodní léky na citlivost zubů

Některé přírodní léky můžete použít nejen k prevenci, ale i k léčbě citlivosti zubů. Jedná se o různé byliny, oleje a další přírodní produkty, které mají prokázatelný vědecký účinek na zdraví zubů. Takže pokud trpíte citlivostí zubů a hledáte jakýsi domácí lék, který by vám mohl pomoci, mám tu pro vás několik tipů.

Jednou z nejefektivnějších přírodních léčebných metod je použití kokosového oleje. Tento olej je bohatý na látky, které mají antibakteriální a antivirové účinky. Pomáhá chránit zuby před kávou a dalšími bakteriemi, které mohou způsobovat jejich citlivost. Stačí si do pusy dát lžíci kokosového oleje a po dobu 20 minut ho vyplachovat mezi zuby. Poté ho vyplivněte a zuby si opláchněte vodou.

Zdravý životní styl jako základní kámen zdravých zubů

A nakonec bych rád zmínil ještě jeden důležitý aspekt, který může mít zásadní vliv na zdraví našich zubů, a to je celkový zdravý životní styl. Mnohé studie ukázaly, že lidé, kteří se stravují zdravě, dodržují pravidelný pohyb a nekouří, mají mnohem méně problémů se zdravím zubů včetně jejich citlivosti.

Určitě to není nic nového a všichni to známe, ale přesto jsme na to často líní. Ale věřte mi, že se to opravdu vyplatí. Zdravý životní styl je totiž základním kamenem nejen našeho celkového zdraví, ale také našeho duševního pohodlí a štěstí. Takže pokud chcete mít krásné a zdravé zuby bez nepříjemné citlivosti, doporučuji vám se více zaměřit na svůj celkový životní styl.

No a tímto bych chtěl svůj dnešní článek uzavřít. Doufám, že vám moje rady pomohou a že už brzy budete moci se smíchem kousat do zmrzliny bez toho, abyste skáceli bolestí. A pokud máte nějaké vlastní tipy a triky, jak se vyrovnat s citlivostí zubů, neváhejte se o ně podělit v komentářích. Těším se na vaše názory a zkušenosti.

Zde pište své komentáře