Jak dlouho budu bez zubů?

DomůBlog

Jak dlouho budu bez zubů?
Zdraví a zubní péče Matěj Šídek 7 lis 2023 0 Komentáře

Výzvy času stráveného bez zubů

Jeden z nejnepříjemnějších pocitů na světě je být bez zubů. Omg, jak je to strašné. Nikdy předtím jsem si neuvědomil, kolik samozřejmých věcí vyžaduje zuby. Ani jsem nevěděl, jak dlouho budu bez zubů. Slyšel jsem hostů příběhy o tom, jak strávili měsíce bez zubů, které čekají na protézy nebo další léčbu po extrakci zubu. Představte si to, probudíte se ráno, jdete do kuchyně a nedokážete si uvařit kávu, protože nemůžete kousnout do toustů. No jo, dobře... káva je stále možná, ale tousty... to je už tvrdší oříšek.

Klient přátelský způsob, jak překonat období bez zubů

Nemusí to tak být. Úplně. Existují způsoby, jak přežít toto období a dokonce se pozitivně na to dívat. Třeba jak se vaše chuťové pohárky více projeví, když jídlo nerozkousáváte a místo toho ho polykáte. Jo, mají na to lidi speciální recepty. Namíchnou si takovou polévku z všeho možného a ono to vlastně není tak zlé. Je to jako strava astronautů, kteří jedí v prášku a vodu si přidají až na palubě kosmické lodi. No jo, ale my nejsme v křečcí stanici, že? Není to ale úplně realistický způsob, jak přežít, když nemáte zuby, že?

„Prohoďte se!“ Strategie, jak překonat dobu bez zubů

Nemusíte být hrdina a snášet nepohodlí způsobené tím, že nemáte zuby. Existují pro vás možnosti. Například mohou být protetické náhrady okamžitě po extrakci zubu. Takže představte si to, bylo mi odebráno několik zubů, ale jsem stále schopen jíst tousty! Paráda, že? Ale samozřejmě také záleží na tom, jaké protézy si můžete dovolit a jak dobře se vám hodí. Někteří lidé tvrdí, že jejich protézy nejsou pohodlné a úplně jim nesedí, což je samozřejmě omezení. A jiní zase mají pocit, že se jim vyskakuje z úst, když se snaží jíst. Takže to také není úplně ideální řešení, co myslíte?

Moudra protézních náhrad

Jestliže jednou zubní protéza není ultimativní odpověď, co tedy je? Možná existuje výstřední řešení vyrobené z korkového dřeva, které můžete rozkousat a skousnut, a voilà, máte zuby! Ne, jen si dělám srandu. Ale vážně, dlouhodobé řešení je vlastnit zuby. Ať už jsou to vaše vlastní zuby, nebo jsou to zubní implantáty. Skvělá věc na implantátech je, že se cítí a fungují jako skutečné zuby. A jak dlouho budu bez zubů? No, to závisí na tom, jaký způsob léčby si vyberete.

U implantátů to může být několik měsíců, ne to není tak dlouho, co říkáte? Je to kratší doba než u tradičních zubních protéz, ale stále je to nějaká doba. A pokud jde o vaše vlastní zuby, je to také nějaká doba, pokud čekáte na jejich vývoj. No a pokud jste jako já a máte v plánu nechat si udělat několik zubních protéz, pak budete bez zubů asi tak přes rok. Ale jak jsem říkal, záleží na tom, jakou cestou se rozhodnete jít. Každý a jeho zuby jsou jedineční!

Na konci dne, jak dlouho budu bez zubů, je otázka, kterou si musíte položit sami. Čekat na protézy nebo implantáty, to je úplně na vás. Ale ať tak či onak, nikdy neztrácejte smysl pro humor a vždy si udržujte pozitivní pohled na věci. A pamatujte, nikdy není příliš pozdě začít se starat o své zuby!

Zde pište své komentáře