Jak dlouho bělit zuby Opalescence?

DomůBlog

Jak dlouho bělit zuby Opalescence?
Zdraví a péče o zuby Matěj Šídek 26 srp 2023 0 Komentáře

Úvod do světa bělení zubů Opalescence

Představte si, že si sednete do zubního křesla a o hodinu později se z něj vytáhnete s dokonale bílým úsměvem. Nereálné, že? No, je to přesně to, co slibuje svět bělení zubů Opalescence. Tato metoda bělení, vyráběná v USA, je oblíbená po celém světě a díky své unikátní kombinaci aktivních i pasivních složek dosahuje vynikajících výsledků při bělení zubů. Ale než vám začnu vyprávět o tom, jak je to možné, dovolte mi představit se.

Jsem Matěj, váš průvodce světem bělení zubů, a dnes přináším detailní a rozsáhlou analýzu doslova "bleskové" metody bělení zubů, která se jmenuje Opalescence. Jako zanícený fanoušek péče o zuby jsem prozkoumal spoustu metod bělení zubů a myslím si, že mám celkem slušnou představu o tom, co funguje a co ne.

Po dlouhém zkoumání, dospěl jsem k závěru, že Opalescence je opravdu jedna z nejlepších opcí, pokud plánujete bělit zuby. Ale věděli jste, že existují různé typy gelů Opalescence a že každý z nich má své specifické doporučení pro použití? A že dobře zvolený typ gelu může ovlivnit konečný výsledek bělení? Ale nebojte, já vám vše vysvětlím.

Co je to Opalescence a jak funguje?

Opalescence je značka zubního bělícího gelu, která existuje už více než 30 let. Tento gel působí na zuby tak, že proniká do skloviny a oxiduje skvrny a barvicí částice. A to vše, aniž by způsoboval poškození zubů nebo dásní.

Proces oxidace probíhá pomocí aktivní látky nazývané karbamid peroxid. Tento peroxid se uvolňuje pomalu a kontrolovaně, takže jakmile je gel na zubech, jeho bělící účinek přetrvává několik hodin. Ale to je jen jedna stránka mince.

Opalescence gel také obsahuje draslík nitrat a fluorid sodný, které působí jako desenzibilizující činidla. To jsou látky, které snižují citlivost zubů a zároveň je chrání před kazu a zubním erozí.

Tuhle vlastnost jsem osobně ocenil, když jsem tento gel poprvé použil. Mám citlivé zuby a báli jsem se jakéhokoli bělení, ale tento gel mi vyhovoval. Nejen, že jsem nezažil větší nepohodlí, ale můj zubní lékař později potvrdil, že mé zuby jsou v lepším stavu i po bělení.

Jak dlouho bělit zuby s gelem Opalescence?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď, protože doba bělení záleží na mnoha faktorech. Nejdůležitější je koncentrace peroxidu v gelu. Gele Opalescence se vyrábějí v koncentracích od 10% až do 35%. Čím vyšší je koncentrace, tím rychleji gel funguje.

Ale rychlost nemusí být vždy to nejlepší. Příliš silný gel může způsobit podráždění dásní nebo citlivost zubů. Před použitím gelu je proto dobré se poradit se svým zubním lékařem a zjistit, která koncentrace je pro vás nejbezpečnější a nejefektivnější.

V obecné rovině můžeme říci, že gel s koncentrací 10% se obvykle používá po dobu 8–10 hodin, často přes noc. Gel s koncentrací 15% se používá zhruba 4–6 hodin a gel s koncentrací 20% kolem 2–4 hodin. Nejsilnější gel s koncentrací 35% se obvykle používá jen hodinu.

S těmito časy ale neberte to jako dogma. Každý má jiný ústní mikrobiom, jinou dietu a jiné návyky. Všechny tyto faktory mohou ovlivnit, jak dlouho trvá, než gel Opalescence dosáhne svého maximálního účinku.

Používání Opalescence: praktické tipy a rady

Používání gelu Opalescence je docela jednoduché. Gel se aplikuje do speciálních bělících měniček, které si nasadíte na zuby. Pokud jdu do příkladů z praxe, na začátku jsem si zmínil mého psa Maxe. Jednou jsem zkusil na něj ten gel aplikovat. Ne že by měl skvrny na zubech, ale chtěl jsem vidět, jak reaguje. No, nebylo to dobrý nápad. Max mi to několik dní vyčítal a já jsem se poučil, že bělení zubů je opravdu jen pro lidi.

Metoda bělení zubů Opalescence je účinná, ale je také nutné dodržovat některá doporučení, aby bylo bělení co nejúčinnější a nejbezpečnější. Jedním z nejdůležitějších doporučení je, abyste přestali kouřit a váš životní styl byl co nejzdravější. Kouření a konzumace potravin, které skvrňují zuby, mohou bělení zubů značně omezit. Takže pokud se chystáte na svou první seanci bělení zubů, měli byste už nyní začít s přípravou a změnou svých návyků.

Opalescence je skvělá volba pro ty, kteří chtějí bělit své zuby rychle a efektivně. Čas potřebný k dosažení požadovaných výsledků se může lišit, ale s trpělivostí a správným použitím lze dosáhnout skvělých výsledků. Takže, je čas začít se usmívat s bělejšími zuby!

Zde pište své komentáře