Jak ultrasonický čistič zubů může přinést revoluci ve vaší ústní hygieně

DomůBlog

Jak ultrasonický čistič zubů může přinést revoluci ve vaší ústní hygieně
Zdraví a krása Martina Zavadilová 10 srp 2023 0 Komentáře

Úvod do světa ultrasonického čištění zubů

Ač by se nám to nemuselo na první pohled zdát, naše zuby jsou jeden z nejdůležitějších orgánů lidského těla. A tak jako se staráme o svůj vzhled a zdravotní stav, měli bychom dbát i na ústní hygienu. V tom přichází na pomoc nový pomocník - ultrasonický čistič zubů. Nedávno jsem jej objevila já a tímto článkem bych s vámi ráda sdílela své zkušenosti.

Co je to vlastně ultrasonický čistič zubů?

Ultrasonický čistič zubů je moderní nástroj pro ústní hygienu, který využívá zvukové vlny ultrasonické frekvence k odstranění nečistot a bakterií ze zubů. Tyto vysokofrekvenční vibrace dosahují rychlosti až 20 000 Hz, což je rychlost, kterou byste si jen těžko dokázali představit. A právě díky této rychlosti dosahuje čistič takových výsledků.

Pojďme přesvědčit skeptiky!

Chovala jsem se jako hodná ovečka a šla jsem na pravidelné prohlídky u zubaře, ale nikdy jsem netušila, o kolik lepší může být můj úsměv s pomocí ultrasonického čističe zubů. Kromě dokonalého čištění zubů tento malý zázrak také zlepšuje zdraví celých úst. Ale počkejte, už předbíhám.

Jak ultrasonický čistič zubů pracuje?

A nyní pro technické nadšence mezi námi. Jak už jsem zmínila, ultrasonický čistič zubů pracuje na principu vysokofrekvenčních vibrací. Tyto vibrace generují malé bublinky, které 'praskají' v blízkosti zubních povrchů a jemně odstraňují nečistoty a bakterie. Tento proces se nazývá kavitace. A přesně těmi bublinkami se dostaneme na místa, kam tradiční zubní kartáček nedosáhne!

Co říká zkušenost?

Já osobně jsem se do tohoto zázraku zamilovala. Nejenže jsem si všimla velkého zlepšení ve vzhledu a pocitu mých zubů, ale také byla značně snížena citlivost mého dásenního řezy, který byl dříve značně citlivý na chlad i horko. A to je jen moje zkušenost!

Opatření a tipy pro použití

Do tohoto bodu byste si mohli myslet, že tato budoucnost ústní hygieny je zcela bez rizika. Jak to tak často bývá, i zde platí, že byste měli vědět, jak na to. Je důležité se ujistit, že používáte správný typ ultrasonického kartáčku a že jej používáte správně. Pokud máte citlivé zuby, možná byste měli začít na nižších frekvencích a postupně se posouvat výše.

Závěr

Osobně jej doporučuji každému, kdo se mi postavil do cesty. Pokud chcete skutečnou změnu ve vaší ústní hygieně, neexistuje lepší investice, než je ultrasonický čistič zubů. Ale nezapomeňte, nic nenahradí pravidelné kontroly u zubaře. Tak těmto návštěvám rozhodně nezanedbávejte!

Zde pište své komentáře