5 hlavních důvodů, proč byste měli zvážit kyretáž zubů

DomůBlog

5 hlavních důvodů, proč byste měli zvážit kyretáž zubů
Zdraví a životní styl Eva Fialová 13 lis 2023 0 Komentáře

O čem je kyretáž zubů

Fajn, takže o co jde? Co to vlastně kyretáž zubů je? No, jednoduché vysvětlení je, že je to pěkně nehezké slovo pro velmi užitečný zákrok, který se provádí v zubním křesle. Kyretáž zubů je hluboké čištění dásní a kořenů zubů - mj. všechna ta místa, která pravidelně nedosáhnete při čištění zubů. Trpíte-li potížemi se dásněmi, jako je například parodontitida nebo zánět dásní, může být tento zákrok skvělým řešením. Koneckonců, zuby potřebují trochu TLC (tender loving care) stejně jako zbytek našeho těla.

Ale proč byste měli kyretáž zubů zvážit? No, to je právě ono. Nejde jen o to, že se během toho zbavíte plaku a zánětu. Jsou zde i další důvody, proč by kyretáž zubů mohla být pro vás vhodná. A právě o nich bych se s vámi dnes ráda podělila. Ale nebojte, nehodlám na vás jen tak vytasit seznam a vysypat na vás hromadu informací. Každý z těchto důvodů si zaslouží samostatné probrání.

Zdraví dásní a prevence zánětů

První důvod, proč si zvážit kyretáž zubů je, že má naprosto skvělý vliv na zdraví dásní. Odstraní se nečistoty, které se hromadí kolem zubů a dásní a které mohou vést k zánětům. Na mé kočce Míši je znát, jak jí prospívá pravidelné čištění zubů. Ale zpět k nám lidem, pokud si necháme hromadit nečistoty kolem zubů, může dojít k následnému rozvoji zánětu. A věřte mi, zánětlivé dásně nejsou žádná legrace. Může to vést k otokům, nepříjemnému krvácení a celkově to může být docela nepříjemné. Taky to může způsobit zubní kazy a prasklé zuby. No a kdo by to chtěl?

Prevence zubních onemocnění

Dalším dobrým důvodem pro zvážení kyretáže zubů je prevence zubních onemocnění. Nejen že se zbavíte zánětů a infekcí, ale také předejdete dalším zdravotním problémům. Rozumíte mi? Kyretáž zubů může pomoci k zabránění potížím, jako je parodontitida, zubní vada, ztráta kosti v čelisti a dokonce i ztráta zubu. A víte, co je na tomto nejlepší? Že takovou péči můžete mít ve své zubní praxi, aniž byste museli navštívit zvláštní specialistu.

Příjemný pocit čistých a zdravých zubů

Aneb proč nosit prsten, když máte zuby? Když máte zdravé zuby, vyzařuje z nich sebevědomí a šarm. Ale vážně, pocit čistých, zdravých zubů po kyretáži je naprosto nepopsatelný. Je to jako když si dáte po dlouhém dni sklenici chladné vody, nebo když si po těžkém tréninku dopřejete horkou sprchu. Prostě to má své kouzlo. A kdo by si nechtěl dopřát takový malý wellness pro své zuby?

Zlepšení celkového zdraví

Pak tu máme ještě třešinku na dortu, co se týče důsledků kyretáže zubů na celkové zdraví. Udělání něčeho pro své zuby může mít pozitivní vliv na zbytek vašeho těla. Může zlepšit váš celkový pocit pohody, zvýšit vaše sebevědomí a dokonce zlepšit kvalitu vašeho spánku. A to se mi líbí.

Lepší dech

A konečně, jako poslední bonusový důvod pro kyretáž zubů - vylepšení dechu. Vážně, kdo by si nepřál mít stále svěží dech bez nutnosti neustále sahat po žvýkačkách a ústních vodách? No přesně, předpokládám, že každý z nás. A právě kyretáž zubů vám může pomoci dosáhnout právě toho. Je to skvělý pocit, když víte, že váš dech je čistý a čerstvý, ať už jste kdekoliv a kdykoliv.

Ale než v mě začnete lapat po dechu, připravte se na závěr. Jasně, kyretáž zubů není pro každého. Ale pokud máte potíže se zdravím dásní, trápí vás zubní onemocnění, nebo prostě chcete pro svůj úsměv udělat něco extra, měli byste to zvážit. Moje rada na závěr? Mluvte se svým zubařem. On vám pomůže rozhodnout, jestli je kyretáž pro vás ta pravá volba. A nezapomeňte, že péče o zuby není jen o zuby - je to o celkové zdraví, pohodě a kvalitě života. Tak proč si pro sebe a svůj úsměv něco takového nedopřát?

Zde pište své komentáře